(Фото) На 19 години сруши шест руски…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски го одликува војникот…

Зеленски со ултиматум до Путин: Амонијак ќе…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека ќе…

Украинската прва дама: Војната не го промени…

Руските сили сакаат да „извршат геноцид“ и…