Прогласена вонредна состојба на грчкиот остров Родос

Поради пожарите што деветти ден се активни…

Бајден ја продолжи вонредната состојба поради тероризам

Американскиот претседател Џозеф Бајден ја продолжи за…

Молдавија ја продолжи вонредната состојба за 60…

Парламентот на Молдавија гласаше за продолжување на…

Вучиќ: Веќе воведовме вонредна состојба!

„Веќе воведовме вонредна состојба, само што сè…

(Видео) Орбан прогласи ВОНРЕДНА СОСТОЈБА во Унгарија…

Унгарскиот премиер Виктор Орбан прогласи вонредна состојба…

Украински проектил повреди жители на гранична област…

Проектил испукан од правец на Украина паднал…

(Видео) Чешка воведува вонредна состојба поради бегалците…

Чешката влада прогласи вонредна состојба во траење…

Украина воведе вонрeдна состојба

Украинскиот парламент на барање на претседателот на…

Канада прогласува вонредна состојба во главниот град:…

Градоначалникот на канадскиот главен град Отава прогласи…