Германија испраќа уште војници на Косово

Германија на пролет следната година на Косово…

Се огласија од КФОР: Војниците без причина…

Мисијата на КФОР соопшти дека во вчерашните…

Украинците признаа: Загинаа над 93.000 наши војници

Украинските власти објавија дека од почетокот на…

(Видео) Руските војници пристигнаа во Белорусија: Ќе…

Првите руски војници кои ќе бидат дел…

НАТО ќе се потруди да ги снабди…

Членките на НАТО се обидуваат да и…

Официјално: Покрај хеликоптер испраќаме и војници како…

Владата на Република Македонија, во знак на…

Зеленски даде наредба: Милион војници да тргнат…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски побара од неговите…

Слабее ли западната медиумска пропаганда? Американски медиуми:…

Њујорк тајмс интервјуираше речиси дваесет украински војници…

(Фото) Паниката расте: Секој ден во Донбас…

Киев неочекувано призна огромни загуби. Секој ден…

Уапсени војниците кои го критикуваа Зеленски: Ќе…

Украинските војници од 115-та бригада, кои одбија…