Од утре стабилно и сончево време со…

Времето во наредните денови ќе биде стабилно,…

Денес времето облачно и магловито

Променливо облачно, по одделни котлини со услови…

Времето денес: Наутро со магла, попладне сончево…

Во утринските часови по одделни котлини ќе…

Денес ќе биде облачно со врнежи од…

Oблачно, на планините и на некои повисоки…

Времето денес сончево и студено

Сончево и студено, во западните делови со…

Времето денес променливо облачно, попладне со дожд

Променливо облачно, попладне во западните делови, а…

Утре поројни врнежи и силен ветер

 УХМР соопшти дека утре времето ќе биде…

Денес времето ќе биде сончево

Сончево со мала до умерена локална облачност.…

Денес времето ќе биде сончево и облачно,…

Времето денеска ќе биде сончево со мала…

Од понеделник стабилизирање на времето

Викендов не очекува облачно и посвежо време…