Македонија и Косово имаат интерес за продлабочување…

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова во пресрет на…

Косовската претседателка му честиташе на Африм Гаши…

Косовската претседателка Вјоса Османи му го честиташе…

Османи: ЗСО е условена со де факто…

Претседателката на Косово, Вјоса Османи, изјави дека…

Советот за безбедност на ОН денеска расправа…

Седницата на Советот за безбедност на Обединетите…

Џафери – Османи: Македонија во духот на…

Претседателот на Владата на Република Македонија, Талат…

Османи-О’Брајан: Косово да формира Заедница на српски…

Американскиот помошник државен секретар за Европа и…

Османи: Прво прием на Косово во Советот…

Претседателката на Косово, Вјоса Османи изјави дека…

Вјоса Османи: Многу скоро Косово ќе седне…

Претседателката на Косово, Вјоса Османи, на 25-годишнината…

Османи: Вучиќ не се разликува од Милошевиќ

Вјоса Османи – претседателката на Косово вели…

Османи: Постигнат договор за дел од американскиот…

Претседателката на Косово, Вјоса Османи, порача дека…