Бугарија кога вака? Шолц потсети на одговорноста…

Германскиот канцелар Олаф Шолц потсети на историската…

Германската МНР: Ние водиме војна против Русија

Шефот на германската дипломатија Аналена Бербок изјави…

Полска: Ќе создадеме помала коалиција на земји…

Доколку Германија не се согласи да испрати…

Звучи познато? Партијата на Шолц повикува на…

Социјалдемократската партија на Германија, партијата на канцеларот…

Франција и Германија ќе ја поддржуваат Украина…

Франција и Германија ќе ја поддржат Украина…

Се јави Грета Тунберг: Оваа држава е…

Шведската климатска активистка Грета Тунберг изјави дека…

Германската полиција застрела Хрват: Ги нападнал со…

Германската полиција го застрелала 46-годишниот Хрват Роберт…

Германија внимателно ќе го одмери секој чекор…

Германија ќе продолжи внимателно да го мери…

Германската МНР ненајавено го посети Харков: Градот…

Шефицата на германската дипломатија Аналена Бербок денеска престојуваше во…

“Се спукаа” Германија и Полска: Берлин сака…

Одбивањето на Германија да разговара со Варшава…