Обвинителството ќе го „чешла“ Петре Шилегов за…

Обвинителството ќе ја чешла набавката на противпожарната…

Град Скопје ја фати „фантом фирмата“ на…

Инспекторатот на Град Скопје во текот на…

Град Скопје продолжува со офанзивата – денес…

Град Скопје денес започна со чистење на…

Град Скопје со нова peaкција до СДСМ:…

Наместо да се занимаваме со препукувања поттикнати…

JП Градски паркинг има нов директор

Бојан Христовски именуван за в.д. директор на…

Kaква дpcкост на Шилегов: Му рекол на…

Нема да добиете советници, а јас ќе…

Град Скопје: Советникот Мартин Попов пред да…

Советникот во Советот на Град Скопје, Мартин…

Арсовска: Водо-снабдувањето е доведено во прашање поради…

На денешната пресконференција, градоначалничката на Град Скопје…

Вистиномер: СДСМ шири лажни вести за Град…

Билетот на ЈСП не е поскапен, туку…