ПОРАЗИТЕЛНИ БРОЈКИ! Андоновска: 3,4 доктори, 0,9 стоматолози…

-На 1000 жители имаме 3,4 доктори, вклучително…

Гром уби жена и маж на плажа…

Маж што продавал лежалки на плажа и…

 Гром запали куќи кај Зајечар, во Краљево…

Градот кој синоќа ја зафати Србија предизвика…

Трагедија во Софија: Гром усмрти три лица,…

Три лица се усмртени, а четврто се…

Државен завод за ревизија: Само ГРОМ и…

Државниот завод за ревизија денеска ги објави…

Гром запали плевна и куќа во Крива…

Невреметсо пороен дожд, силен ветер и грмотевици…

Гром удри во струшко, изгоре штала

На 20.08.2022 во 15.00 часот било пријавено…

Гром удри во туристка во Сплит

Жена била погодена од гром попладнево додека…

Демант од ГРОМ: Новиот директор на ЗОО…

ДЕМАНТ Граѓанската опција за Македонија-ГРОМ во целост…

Гром предизвика пожар во четири куќи во…

Во вчерашното невреме во Прилеп гром удрил…