Македонците од Албанија му ја доделија на…

По повод 14-годишнината од формирањето, раководството на…

(Фото галерија) Скопје и годинава на традиционален…

Православните верници ширум Македонија и во Скопје…

Г.г. Стефан ќе го положи светиот крст…

Поглаварот на МПЦ-ОА г.г Стефан денеска околу…

Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан се…

Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан во…

Се работи за ненамерен пропуст: Бадникови поворки…

Бадникови поворки му се извинија на Архиепископот…

Го снема “МАКЕДОНСКИ”: Г.г. Стефан бара извинување…

 Поглаварот на Македонската Православна Црква ‒ Охридска…

Рускиот митрополит Антониј утре во посета на…

Рускиот митрополит  Антониј, директор на Одделот за…

(Фото) Ковачевски и Пендаровски споделија фотографии од…

Претседателот на Владата на Република Македонија, Димитар…

Божиќна честитка од Арсовска: Ви посакувам здравје,…

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска денеска го…

Српскиот патријарх Порфириј пристигна во Скопје

Поглаварот на Српската православна црква Порфириј пристигна…