Средба на министрите за правда од Г7…

Министрите за правда од Групата седум индустриски…

Земјите на Брикс со повисок економски раст…

Земјите од БРИКС се сметаат за петте…

Г-7 побара од Русија целосно расчистување на…

Министрите за надворешни работи на земјите од…

Фајненшл Тајмс: ЕУ си призна, ограничувањето на…

Ограничувањето на цената на руската нафта воведено…

Северна Кореја: Групата Г7 е главниот извор…

Северна Кореја ја критикуваше групата Г7, велејќи…

Блинкен бара јасен став на Г7 за…

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска ги…

Вол Стрит Џурнал: Западот дефинитивно ја изгуби…

Вол Стрит Џурнал цитирајќи дипломат од земјите…

Графикон: Кина целосно го презема рускиот пазар…

На графиконот се гледа како Кина целосно…

Џанет Јелен: Ограничувањето на цената на руската…

Ограничувањето на цената за руската нафта донесена…

Г-7 сака да ги забрани руските дијаманти

Групата од седум најголеми економии во светот…