Нови крвави пакети во две украински амбасади…

Украинските амбасади во Данска и Романија добија…

Македонската кошаркарска репрезентација ја победи Данска

Македонската машка кошаркарска репрезентација со победа ги…

Данскиот парламент усвои нов данок на јаглерод

Данскиот парламент усвои нов данок на јаглерод,…

Заврши „виски војната“: Данска и Канада со…

Данска и Канада постигнаа договор за решавање…

Данците се изјасните преку референдум: „За“ учество…

Три месеци после руската инвазија 67 отсто…

Нема рубљи, нема гас: Гаспром го прекина…

Гаспром го прекина снабдувањето со природен гас…

(Видео) Хорор: Украинските бегалци во Бугарија се…

Украинските бегалци во Бугарија се исфрлаат од…

Брзо се шири: Данска и Шкотска ги…

Во Данска е регистриран првиот случај на…

Данскиот министер за надворешни загрижен за безбедноста…

Данскиот министер за надворешни работи Јепе Кофод денеска од…

Данска “ќе извезува” затвореници во Косово: Иднината…

Данска и Косово во средата потпишаа „револуционерен“…