Почна исплатата на поврат на ДДВ за…

Почна исплатата на повратот на ДДВ за…

УЈП најави дополнителни контроли заради сомневања при…

Управата за јавни приходи (УЈП) ќе направи…

Сепак нема да има повисоко ДДВ за…

По бурните реакции во јавноста, се враќаат…

Апасиев: Немојте случајно да пуштите инспектори од…

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, на Фејсбук…

Се зголемува ДДВ-то за храната која не…

Се зголемува стапката на ДДВ од 5%…

Можете да скенирате со зголемен лимит: Усогласена…

Извршено е усогласување на апликацијата „МојДДВ“, согласно измените…

Добра вест за сите што скенираат: Зголемен…

Денеска парламентот ги донесе измените и дополнувањето…

Новогодишна честитка: РКЕ ја намалува цената на…

Директорот на Регулаторната комисија за енергетика Марко…

ДОБРИ ВЕСТИ за сите што скенираат фискални:…

Владата, на денешната седница, го утврди и…

Лукаревска: Со “Викенд без ДДВ” се олеснува…

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска во гостувањето…