И директори на МТВ во македонската делегација…

На политичката сцена во Македонија се уште…

Петровска: Асистентот на татко му, сега како…

„Асистентот на татко му, а сега премиер…

Вучиќ се сретна со амбасадорите на земјите…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, се сретна…

Честитки за Илинден и од американската амбасада

Амбасадата на Соединетите Американски Држави во Република…

Поранешен амбасадор во Русија ќе ја предводи…

Специјалната кинеска делегација за решавање на украинската…

Делегација на Владата положи цвеќе пред споменикот…

Делегација на Владата на Република Македонија, предводена…

Украинската делегација пристигна на местото на преговори

Украинската делегација пристигна во Белорусија, каде ќе…

(Видео) Руската делегација пристигна на местото на…

Третата рунда преговори меѓу делегациите на Украина…

Руската делегација отпатува на третата рунда преговори…

Руската делегација отпатува во Белорусија на третата…