Хорор во Австрија: Ги удавила двете деца…

Морничава вест се прошири во Австрија денеска…

Бомбакис и Бисера со моќна порака од…

Бомбакис, човекот кој испраќа порака преку неговите…

Поразително: Во Укрaина загинаa 500 деца

Набљудувачката мисија на Обединети нации за човекови…

ТРАГЕДИЈА во радовишко: Млада мајка ги заклучила…

Ги заклучила децата во соба, отишла во…

Страшно: Дете избоде дете кај џамијата во…

-На 13.05.2023 полициски службеници од ЕВР Аеродром…

Приведена мајка од Скопје: Осомничена дека ги…

На 08.05.2023 во 22.10 часот, полициски службеници…

Мајката која ги уби своите деца, а…

Хадвин бил пронајден мртов во затворска ќелија…

Поразително: Речиси една третина од децата во…

Според Лаеканските индикатори за стапка на сиромаштија…

Невакцинирани деца ќе се бараат “под дрво…

Министерство за здравство почна со теренски активности…

Деца од 8 до 12 години украле…

Деца на возраст од 8 и 12…