Ковачевски за Меѓународниот ден на лицата со…

Во пресрет на Меѓународниот ден на лицата…

Владата се пишмани: Се укинува прогресивното оданочување…

Се укинува прогресивното оданочување што требаше да…

Ковачевски: Штајнмајер го цитираше Конески – Има…

Политиката што ја спроведуваме ги брани интересите…

Ковачевски: Граѓаните на Македонија мора да го…

За мене беше најважно да ги заштитиме…

“Свечен пречек” за Ковачевски во Куманово: Док…

Герила акција вечерва во Куманово. Граѓаните му порачаа…

Ковачевски-Штајнмајер: Германија сака да ја види Македонија…

Претседателот на Владата на Република Македонија Димитар…

Ковачевски најави намалување на цените на храната!

 Премиерот и претседател на СДСМ Димитар Ковачевски…

Ковачевски: Економијата е на добар пат!

Јас сум човек кој работи и го…

Ковачевски: Откупот на тутунот со највисока просечна…

 Постигната е највисока откупна цена на тутунот…

(Видео) Ковачевски на ручек со студентите во…

Премиерот Димитар Ковачевски го посети студентскиот дом…