Метео: Пороен дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде променливо облачно и…

Времето денес променливо облачно со услови за…

Променливо облачно, претпладне со услови за локален…

Времето денес променливо облачно, попладне со дожд

Променливо облачно, попладне во западните делови, а…

Денес времето ќе биде сончево и облачно,…

Времето денеска ќе биде сончево со мала…

УХМР: Во следните 24 часа се очекуваат…

Синоптичарите најавуваат дека во следните 24 часа…

Од понеделник стабилизирање на времето

Викендов не очекува облачно и посвежо време…

УХМР: Ни доаѓаат дожд и грмежи

Времето утре ќе биде сончево со мала…

Најмногу дожд наврна во Крушево, во скопската…

ИНФОРМАЦИЈА ЗА КОЛИЧИНА НА НАВРНАТ ВОДЕН ТАЛОГ…

Повторно невреме во Кавадарци: Досега се наврнати…

РЦУК Велес известува дека на подрачјето на…

55 л/м2 во Виница, 18 во Тополчани:…

Од УХМР известуват каде наврна најмногу дожд…