Најмногу дожд наврна во Гевгелија, Во Виница…

ИНФОРМАЦИЈА ЗА НЕСТАБИЛНОСТ ОД УХМР Во изминатите…

Поројните врнежи продолжуваат и денес, еве каде…

Најмногу дожд во изминатото деноноќие наврна во…

Понесете си чадор: Се најавуваат големи врнежи…

Во текот на утрешниот ден најпрвин во…

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Променливо со слаб локален дожд,…

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно…

Временска прогноза: Во повардараските котлини дожд –…

Уште во текот на ноќните часови имаше…

Дожд, снег и мешавина од двете во…

Облачно со врнежи претежно од снег, вдолж…

Времето денес облачно со дожд, температури до…

Времето денес ќе биде претежно облачно, во…