Драматично спасување од завеан автобус во Србија:…

Пожарникарите-спасувачи ноќеска евакуираа граѓани од завеан автобус…

Најмалку 30 предвремено родени бебиња евакуирани од…

Министерството за здравство во Појасот Газа денеска…

Вулканска ерупција во Исланд, прогласена вонредна состојба

Експертите изразија стравување дека вулканска ерупција, која…

(Видео) Во северна Франција поплавени домови, излеани…

Непрекинатите поројни дождови во последните денови во…

Хагари: Итен повик за евакуација на Палестинците…

Израелската војска денеска соопшти дека нејзините повици…

Амбасадата на САД во Багдад, Ирак се…

САД соопшти дека делумно ја евакуира амбасадата…

Версајската палата повторно евакуирана поради закана за…

Версајската палата денеска повторно е евакуирана поради…

(Страшно видео) Моментот кога Израел го погоди…

Израел го погоди конвојот Палестинци кои се…

(Видео) Повторно дојава за бомба во Франција,…

Ситуацијата во Франција се влошува со секј…

САД денеска ќе почнат со евакуација на…

Портпаролот за националната безбедност Џон Кирби рече…