Експлозија во хидроелектрана во Италија: Има повредени…

Најмалку четири лица се тешко повредени, а…

Експлозија во близина на брод во Црвеното…

Британската агенција за поморска безбедност (УКМТО) соопшти…

Четворица албански пратеници ќе бидат казнети за…

Комисијата за етика на по 10 дена…

(Видео) Огромна експлозија во фабрика за хемикалии…

Огромна експлозија се случила во една фабрика…

Официјално: Експлозијата во Оксфорд била поради молња…

Компанијата Севен Трент Грин Пауер потврди во…

Ударна вест (Видео): Огромна експлозија во Оксфорд

Огромна страшна експлозија во Оксфорд, Англија. Јака…

(ФОТО) ОГРОМНА ЕКСПЛОЗИЈА ВО КРИМ!

На социјалните мрежи објавена е снимка на…

ЕКСПЛОЗИЈА ВО ПАРИЗ: Две лица се исчезнати,…

Две лица се исчезнати, а најмалку 30…

Експлозија во Русија, четири лица загинаa

Најмалку четири лица загинаа, а две се…

Тешко повреден работник при експлозија во фирма…

Во приватна фирма кај Крагуевац утрово експлодирала…