Во текот на вчерашниот ден се произведени…

АД ЕСМ на 31.01.2023 година произведе 19.626 MWh електрична…

Од домашно производство здоволени потребите од електрична…

 АД ЕСМ вчера произведe 19.942 мегават часови…

Од домашно производство задоволени потребите за струја…

АД ЕСМ вчера произведе 18.449 мегават часови…

ЕСМ вчера произведе доволно за дома и…

 АД ЕСМ вчера произведе 18.543  мегават часа…

За три месеци домаќинствата и малите потрошувачи…

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска на…

Битиќи смирува: Оние кои разумно и штедливо…

Домаќинствата од 1ви јануари нема да имаат…

Како да не се од оваа планета:…

„Од први јануари 2023 година согласно новата…

РЕК Битола од утрово работи со два…

 Блок 1 на РЕК Битола утрово е…

Регулаторна денеска ќе ја соопшти цената на…

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ја…