Ердоган: Грците се плашат од ракетата Тајфун,…

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави дека…

Ердоган: Грчките безбедносни сили прогонуваат, ограбуваат, тепаат,…

Грчките безбедносни сили прогонуваат, ограбуваат, тепаат, па…

Грција губи трпение: Ако Ердоган мисли дека…

Грција ја предупреди Турција дека ја надминала…

Путин: Ќе овозможиме непречен поморски транзит на…

Рускиот претседател Владимир Путин изјавил дека е…

Турција го затвори Босфор и Дарданелите за…

Турција го забрани преминувањето на руски воени…

Столтенберг му се заблагодари на Ердоган за…

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, му…

Ердоган заразен со коронавирус

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска објави…

Ердоган: Западот не направи ништо за да…

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека…

Ердоган се надева дека Путин ќе ја…

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган во четвртокот…

Ердоган во посета на Украина: Ќе ги…

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска ќе…