И Турците во земјава ја слават победата…

Припадници на турската заедница во земјава вечерва…

Траорно: 16 бебиња кои останаа без родители…

16 бебиња, од кои две беа извлечени…

Ердоган: Грците се плашат од ракетата Тајфун,…

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави дека…

Ердоган: Грчките безбедносни сили прогонуваат, ограбуваат, тепаат,…

Грчките безбедносни сили прогонуваат, ограбуваат, тепаат, па…

Грција губи трпение: Ако Ердоган мисли дека…

Грција ја предупреди Турција дека ја надминала…

Путин: Ќе овозможиме непречен поморски транзит на…

Рускиот претседател Владимир Путин изјавил дека е…

Турција го затвори Босфор и Дарданелите за…

Турција го забрани преминувањето на руски воени…

Столтенберг му се заблагодари на Ердоган за…

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, му…

Ердоган заразен со коронавирус

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска објави…

Ердоган: Западот не направи ништо за да…

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека…