Притвор за тројца мажи кои претепале две…

Основното јавно обвинителство Кочани поведе постапка против…

Македонските ракометарки загубија од Шпанија

Македонската женска ракометна репрезентација загуби вечерва на…

(Видео) Шокантно: Маж тепа жени во метро…

Надзорните камери во Барселона снимија шокантен напад…

Психичкото семејно насилство зема замав, сѐ почесто…

Ако претходните години најчеста форма на семејно…

Црвена полумесечина: Речиси 180 жени во Газа…

Палестинската Црвена полумесечина објави дека 180 жени…

Претреси во Тетово и Охрид, пронајдени 99…

На 04/05.01.2024 година, Националната единица за сузбивање…

Ердоган бара да стави крај на убивањето…

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, во новогодишната…

Девојка натепала повозрасна жена во Скопје

56-годишна жена завчера пријавила дека во центарот…

Макрон за Би-Би-Си: Израел да престане да…

Израел мора да престане да убива бебиња…

ДПА: Во Русија се регрутираат жени за…

Москва почна да регрутира жени за борбени…