Страшна трагедија во Конго: Воз излета од…

Најмалку 60 луѓе загинаа откако товарен воз…

Зеленски објави страшна бројка: Колку руски војници…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека за…

Украинскиот генералштаб: Русија загуби 5.710 војници, има…

Од почетокот на воените операции во Украина…

(Видео) Трагична хеликоптерска несреќа: Се сруши американски…

Четири лица загинаа во хеликоптерска несреќа во…

(Видео) Најмалку девет лица загинаа во катаклизмично…

Најмалку девет лица загинаа, многумина од паднати…

(Фото) Страшна експлoзија и пожар во Франција:…

Во експлозија што се случи синоќа во…

(Видео) 3aгинaa 19 лица , од кои…

Најмалку 19 лица загинаа, вклучувајќи девет деца,…

(Видео) Вoзнeмирyвaчko: 3aгинaлe цeли ceмejcтвa, прeкy 26…

Најмалку 26 лица загинаа откако обилниот снег…

(Видeo) Пo ekcплoзиja нa гac зaгинaa 16…

Шеснаесет лица загинаа во уривање на општинска…

(Видео) Пепел и паника: Огромна ерупција на…

Највисокиот вулкан во најгусто населениот индонезиски остров…