(ВИДЕО) Седум загинати во експлозија во Турција

Најмалку седум лица загинаа во експлозија во…

Нови детали: Бројот на загинати во експлозијата…

Бројот на загинати во експлозијата во рудник…

(Видео) Детали за трагедијата во црква во…

Трагедија во црква во Египет: Првите резултати…

Трагедија: Десетмина загинати, меѓу кои и четири…

Десет луѓе, од кои четири деца денеска…

Драма над Лас Вегас: Се судрија два…

Четири лица загинаа откако два авиона денеска…

(Фото) Морничаво: Русите направиле масакар – Стотици…

Украинските власти, вклучувајќи го и претседателот Володимир…

(Видео) 18 повредени и најмалку 5 загинати…

Русија изврши ракетен напад врз јужниот пристанишен…

(Видео) Најмалку четири цивили, меѓу кои дете…

Четворица цивили, меѓу кои едно дете и…

И Киев соопшти бројки: 228 загинати, од…

Властите во Киев денеска соопштија дека –…

Страшна трагедија во Конго: Воз излета од…

Најмалку 60 луѓе загинаа откако товарен воз…