Западот “месечари” кон нуклеарна војна со Кина!

Западните сили и Кина се изложени на…

Лавров: Западот се обидува да ја наметне…

Некои западни земји почнуваат да ја разбираат…

Лавров се пошегува со Западот: Ни украдоа…

„Западот, во суштина, украде повеќе од 300…

Поранешен заменик командант на НАТО порача: Западот…

Се повеќе има реакции на вчерашната изјава…

Путин: Западните земји не плаќаат навреме за…

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека одредени…

Рускиот премиер Мишустин го обвини Западот за…

Западните земји сакаа да ја уништат руската…

(Видео) Западот знаел за нападот на Украина…

На Твитер се појави видео од рускиот…

Поранешен украински амбасадор: Западот одби безбедносни гаранции,…

Поранешниот амбасадор на Украина во Хрватска, Олександр…

(Видео) Позната американска новинарка го “нокаутираше” Западот:…

Американска новинарка го нокаутираше Западот со изјава…

Паоло Коељо со осуда за Западот: Украинската…

Настаните во Украина се злоупотребуваат за да…