Гласањето на затворениците, болните и дијаспората почна…

Вкупно 6.935 болни и изнемоштени, затвореници во…

ЗАТВОРЕНИЦИТЕ ИМ ПРИРЕДИЛЕ ПЕКОЛ – осомничените ги…

Таткото и останатите осомничени за киднапирањето и…

Во Битола приведена скопјанка барана со шест…

Денеска (21.11.2023) околу 17 часот полициски службеници…

Министерство за правда: Ќе се интензивира реконструкцијата…

Министерството за правда соопшти дека ќе се…

Кинески осигурителен магнат осуден доживотно за корупција

Ванг Бинг, поранешниот директор на кинеската најголема…

Двајца затвореници спиеле во ист кревет во…

Нечовечки и понижувачки третман кон осудените лица…

Фатен бегалец од затворот “Идризово”

Денеска (27.04.2023) во 14:15 часот на бул.„Војводина“…

Жално: Почина 40-годишен затвореник во струшкиот затвор

Вчера починал затвореник во струшкиот затвор, извести…

Нема веќе да бегаат: Забетонирана дупката од…

Ова се просториите каде осудениците во Идризово…

Затвореник од Турција предизвика пожар во затворот…

Затвореник предизвикал пожар во затворот Скопје во…