Земјотрес со јачина од 3,8 степени ја…

Земјотрес со јачина од 3,8 степени според…

Силен земјотрес го погоди Иран!

Земјотрес со јачина од 5,3 степени според…

Силен земјотрес во Аргентина бил почувствуван и…

Силен земјотрес со јачина од 6,4 степени…

Силен земјотрес го погоди Авганистан

Авганистан вечерва беше погоден од силен земјотрес…

Голема благодарност од Ердоган: Никогаш нема да…

Турција никогаш нема да ја заборави солидарноста…

(Видео) Земјотресот во Еквадор снимен за време…

Камерите на локална телевизија го снимија земјотресот…

Расте бројот на загинати во земјотресот во…

Гиљермо Ласо, претседателот на Еквадор соопшти дека…

(ВИДЕО) Шест луѓе меѓу кои и едно…

Шест луѓе меѓу кои и едно дете…

(Видео) Снимки од земјотресот во Еквадор: Луѓето…

Земјотрес со јачина од 6,9 степени според…

Силен земјотрес го погоди Еквадор

Земјотрес со јачина од 6,9 степени според…