КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК: Противзаконски користел буџетски…

СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија,…

(Видео) Џафери: Се врши изборен инженеринг!

Техничкиот премиер Талат Џафери одржа прес-конференција на…

Џафери: Спроведовме европски избори во слободни, фер…

Спроведовме европски избори во слободни, мир, фер…

Новиот состав на Собранието треба да се…

Мандатот на новиот собраниски состав што беше…

99,27% обработени податоци од избирачките места: Oва…

На 99,27% обработени податоци од избирачките места,…

Пресек до 15 часот: Еве колкава е…

Излезеноста за претседателските избори до 15 часот…

Излезеност до 13 часот: Повеќе граѓани гласаат…

Излезеноста за парламентарните избори до 13 часот…

Излезеноста до 9 часот за претседателските избори…

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски…

Може да гласаат и граѓаните кои имаат…

На денешните претседателски и парламентарни избори можат…

Навреме се отворени избирачките места – 860…

Во 7 часот почна гласањето на вториот…