Германските власти издадоа предупредување поради руските шегобијци…

Германските власти се предупредени да внимаваат на…

Скопјанка измамила банкари! Ѝ дале кредит од…

СВР Скопје информира дека е поднесена кривична…

Скопјанка лажно се претставувала како вработена во…

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против…

Измамена кавадарчанка мислела дека инвестира пари во…

Измамена е жена од Кавадарци, која верувала…

Измамен возрасен неготинец: Му дале празна наместо…

83-годишен жител на неготинско село бил измамен…

Лажен инспектор земал над сто илјади денари…

Повозрасна кавадарчанка била измамена од лажен инспектор,…

(Видео) ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Непознати лица се јавуваат на…

Предупредите ги вашите родители и генерално сите…

Скопјанец измамил штипјанка: Се претставил како сопственик…

СВР Штип поднесе кривична пријава против Р.С.(54)…