МНР ѝ оддаде почит на Илинка Митрева

Со колаж од фотографии од професионалната кариера…

Комеморација за Илинка Митрева утре во МНР

Утре во Министерството за надворешни работи ќе…

Ставовите на Заев се завршниот удар што…

Почина поранешната министерка за надворешни работи, Илинка…

Пендаровски: Илинка Митрева даде голем придонес за…

Илинка Митрева даде свој автентичен печат на…