Ученици од Кавадарци продаваа крофни и организираа…

Младите хуманитарци од Кавадарци под името ,,Подари…

Кавадарчанка пријавила дека дечко ѝ ја силувал…

Кавадарчанка пријавила во полиција дека лице со…

Возило се преврте кај кавадаречкото село Дреново

Сообраќајна несреќа се случила утрово кај кавадаречкото…

Тренчевска-Николовски: Од 2017 година до денес сме…

Денеска во Кавадарци министерот за земјоделство, шумарство…

Запалени возило и гаража во Кавадарци

Возило и гаража биле запалени доцна синоќа…

Кривична за малолетници од Кавадарци – разменувале…

Основното јавно обвинителство Кавадарци до надлежниот суд…

Претрес во Кавадарци, приведен дилер

Полициски службеници вчера го привеле О.Н.(27) од…

Берово, Кавадарци, Куманово и денеска меѓу најзагадените…

Берово, Кавадарци, Куманово денеска се најзагадени градови…