Акциска контрола на МВР: Казина во Прилеп,…

При спроведена контрола од страна на припадници…

Бугарија бара да се отворат гласачки места…

„34 земји дадоа дозвола за одржување избори…

Силниот ветер направи хаос во Кавадарци: Откорнати…

Силен ветер денеска го зафати Кавадаречко, кој…

“Ограбен” кавадарчанец: Некој земал кредит во негово…

Кавадарчанец пријавил во полиција дека некој друг…

(Видео) Пациенти чекаат на ред додека директорот…

Дека здравството од ден на ден тоне…

ШТИП И КАВАДАРЦИ ВЕЧЕРВА КАКО ГАСНА КОМОРА:…

Кавадарци вечерва е како гасна комора, а…

Опасно е да дишете во Кавадарци и…

Секое вдишување во Кавадарци и Струмица вечерва…

МВР трага по момче од Кавадарци

На 13.11.2022 во 10.00 часот во ОВР…

Огромна благодарност од Буча до Кавадарци и…

Од украинската општина Буча се заблагодарија на…

Кавадарци се збратими со Буча! Јанчев подготвува…

Кавадарци се збратими со Буча, еден од…