Ноќна воена парада: Северна Кореја претстави нова…

Нова севернокорејска интерконтинентална балистичка ракета беше претставена…

За нова година посака ракета: Ким Џонг…

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун повика на…

Целта на Северна Кореја е да стане…

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун повторно се…

Северна Кореја лансираше нов тип на интерконтинентална…

Северна Кореја лансираше нов тип на интерконтинентална…

Путин му посака добро здравје на Ким…

Во петокот, рускиот претседател Владимир Путин испрати…

Ќе биде интересно: Лидерот на Доњецк му…

Лидерот на прорускиот сепаратистички регион Доњецк во…

Ким Јонг-Ун се закани: Може да употребиме…

Севернокорејскиот лидер Ким Јонг-Ун предупреди дека е…

Односите меѓу Русија и Северна Кореја влегуваат…

Дека односите меѓу Пјонгјанг и Москва влегуваат…

Севернокорејските хакери краделе криптовалути за да го…

Севернокорејски хакери извршија сајбер напади за да…

Нов конфликт на повидок? Северна Кореја истрела…

Северна Кореја истрела две крстаречки ракети во…