Важна информација за сите што патуваат: Поради…

На магистралниот пат Кичево – Охрид, кај…

Ковачевски денеска на увид на градежните работи…

Премиерот Димитар Ковачевски денеска ќе направи увид…

Конечно: Во август ќе се отвори првата…

Во понеделник ќе биде пуштен во употреба…

Битиќи: Проблемот со автопатот Кичево-Охрид не се…

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи, вечера во…

Предупредување за возачите: Голем одрон на патот…

Поради одрон на карпа кај кичевското село…

Привремен прекин на сообраќај на патот Кичево-Охрид…

На патот во изградба Кичево – Охрид…