Велешанец лажно се претставувал како полицаец за…

Притворен е четириесетиедно годишен жител на велешкото…

Приведен крадец, украдените работи вратени на ограбените

Вчера во 15.30 часот во село Просениково,…

Приведен крадец на Бит Пазар

Денеска (09.09.2022) во 12.00 часот на подрачјето…

Приведен крадец во Прилеп

На 08.09.2022 полициски службеници од СВР Битола…

Приведен крадец од Штип, расчистени две кривични…

На 05.06.2022 полициски службеници од Полициската станица…

Џепчија дрско украл паричник во ГТЦ: Извадил…

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против…

Фатен на дело: Приведен крадец од Валандово…

–Министерството за внатрешни работи информира дека ноќеска,…

Во Чаир и Битпазар приведени дилери и…

МВР ноќеска на подрачјето на Бит Пазар…

Фатен на дело: Приведен крадец во Штип…

Полицијата вчера привела 26-годишен маж кој бил…