Хеликоптерот на МВР исфрли над 20 тони…

Хеликоптерот Бел-212 на МВР денеска врз пожарот…

Општина Кисела Вода донесе повеќе одлуки и…

Општинскиот кризен штаб за заштита и спасување…

(Фото) Саниран деликатен дефект поради кој дел…

Во текот на вчерашниот ден теренските екипи…

Топланата Скопје Север и натаму без греење…

Корисниците на топланата Скопје Север и денеска…

Известување од ЈСП: Во следните 3 дена…

ЈСП Скопје информира дека утре, четврток (6.01.2022 год…

Решени 561 барање од граѓани преку електронската…

Преку електронската адреса за комуникација со граѓаните [email protected],…

Општина Кисела Вода целосно ја осветли трим…

Комплетно е осветлена трим патеката во Кисела…

ЈСП: Бараме помош од Владата, не размислуваме…

„Не размислуваме за покачување на цената на…

Дел од Гази Баба денеска без вода

Прекин во водоснабдување денеска од 8:40 часот…