Зукерберг го “следи” Маск: Мета отпушта илјадници…

Компанијата „Мета платформс“ од денеска почнува со…

Русија ја додаде “Мета” на листата терористички…

Русија ја додаде технолошката компанија Мета на…

Пропадна уште еден проект на Мета

Минатата година на интернет се проширија неофицијални…

Мета додава нов таб за повици во…

Компанијата Мета посочува дека бројот на повици…

Мета потврди: Ќе се дозволува говор на…

Мета ги приспособи своите насоки за говорот…

Зукерберг тргна по комунизмот: Вработените ќе ги…

Шефот на Мета, Марк Цукерберг, им кажа…

Како Фејсбук го сруши волстрит? Берзите во…

Технолошкиот сектор силно порасна во последниве години…

(Видео) Фejcбук и Зукeрбeрг го создаваат најмоќниот…

Матичната компанија на Facebook, Meta Platforms Inc,…

Британија ќе го казни Фејсбук 3,2 милијарди…

Мета платформи, која е сопственик на Фејсбук,…

Ивкова слава: Три дена Скопје ќе биде…

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните…