Ја освојуваат Британија: Секој трет мигрант кој…

Британските медиуми пренесуваат дека секој трет имигрант…

Уапсен криумчар на мигранти во Скопје

На автопатот Гевгелија-Демир Капија, после тунел „Јаворица“,…

Пет косовски државјани приведени во Македонија!

Пет лица од Косово се приведени откако…

Во “БМВ” со бугарски таблички се пренесувале…

На регионален пат Демир Капија-Неготино, во близина…

Папата ги укори државите: Одвратно, грешно и…

Папата Франциско денеска нагласи дека одбивањето на…

Шолц: Имаме недостаток на работна сила, имаме…

Германскиот канцелар Олаф Шолц во интервју за…

22 мигранти пронајдени во “Фоклсваген”

Полицијата откри поголема група мигранти во возило…

Бугарската полиција со дронови ќе ги чува…

Бугарската полиција стави во употреба дронови за…

Мигранти од Србија донесени во Македонија со…

На 31.07.2022 во 21;45 часот на автопат…

Голема акција во Косово: Уапсени 18 лица…

Косовската полиција објави денеска дека уапсила 18…