Министерство за култура со 50 милиони денари…

Денеска на првата седница на преодната Влада…

Костадиновска-Стојчевска: За јазикот, културата и идентитетот нема…

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, на денешната…

Протестираат вработените во Министерството за култура

Синдикалната организација при Министерството за култура денеска…

Ќе продолжи изградбата на Универзална Сала: Заедничко…

Ќе се бара заедничко решение за Универзална…

Министерството за култура ќе ги реставрира и…

Министерката за култура, Бисера Костадиновска Стојчевска денеска најави дека…

Мал битолски Монмартр го одби Министерството за…

Управниот одбор на Детското ликовно студио „Свети…

Министерството за култура ги стопира парите за…

Министерството за култура ги стопира парите за…

Аца Лукас ќе пее на настан во…

Популарниот српски турбо-фолкер Аца Лукас доаѓа во…

(Видео) Апасиев ја подбра Бисера: Финансирате детски…

Пратеникот Димитар Апасиев вели дека културното наследство…