Тони Михајловски ја добити актерската наградата за…

Актерот Тони Михајловски е добитник на актерската…

Награда од 20.000 евра за информација која…

Шефот на руската антикорупциска фондација и близок…

Актерот Симонов добитник на престижната награда „Ристо…

Жири-комисијата на 31. Меѓународниот фестивал на камерен…

Србин нуди награда од 10.000 евра за…

Еден сопственик нуди неверојатна награда на оној…

Еве зошто германска компанија дава награда од…

Компанијата Хемпрокс од германската сојузна покраина Северна…

(Видео) Зеленски воведува нова награда: “Златно срце”…

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски објави дека од…

Доделена наградата “13 Ноември”: Ова се сите…

Градоначалничката на Градот Скопје денеска на свечена…

Чепреганов, Ахмети, Османли и Јанкуловски добитници на…

Добитници на овогодишните државни награди „11 Октомври“…

Ѓоковиќ номиниран за најдобар спортист на 2021…

Првиот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е…

Градот Скопје ги награди најдобриот скопски пожарникар,…

Град Скопје со признанија за најдобриот пожарникар,…