Скопјанец нападнат и ограбен во Шутка

На 15.01.2023 во 22:30 часот М.Р.(25) од…

Најнова вест: Врие од полиција околу Идризово,…

Зголемено полициско присуство во близина на затворот…

Хорор во Париз: Маж со нож прободе…

Најмалку шест лица се повредени утринава во…

Страшно: Насилник ја нападнал партнерката во градски…

Вчера попладне се случил инцидент во автобус…

Косовската полиција го уапси напаѓачот на двете…

Според приштинските медиуми, уапсен е Албанецот кој…

Експресна реакција на МВР: Приведени пет лица…

Полицијата попладнево приведе пет лица кои за…

Насилник нападнал маж и жена во Кисела…

42-годишен скопјанец бил пријавен дека нападнал маж…

Загинаа тројца пилоти: Русија тврди дека Украина…

Украина изврши напад врз воените аеродроми во…

Скопјанец нападнал и грубо навредувал припадник на…

Основното јавно обвинителство Скопје, по спроведена претходна…