Брачен пар нападнат од мечка додека го…

Во Словачка се случи уште еден напад…

Лукашенко гледа опасност во НАТО: Ако се…

Претседателот на Белорусија Александар Лукашенко, коментирајќи ја…

Двајца мртви во напад на Ал Каеда…

Во напад на Ал Каеда во јужен…

(Видео) ВООРУЖЕН НАПАД НА ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА ВО…

Вооружени мажи влегле во полициска станица во…

(Видео) Експлозии во Киев, во цела Украина…

Повеќе експлозии од утринава одекнуваат во Киев,…

Европската унија го осуди нападот во Москва

Европската Унија е шокирана и згрозена од…

Кадиров: Спремни сме за било каква помош,…

Чеченските спасувачки екипи и лекарите, како и…

На сред ноќ упаднале во домот на…

На 20.03.2024год., во 03:30 часот во Полициската…

Пијан неготинец ја нападнал мајка му, реагирала…

Полиција привела неготинец агресивен кон мајка си,…

(Видео) Бомбардиран Белгород, луѓето избегаа од избирачкото…

Во Белгород, поради ракетна закана, луѓето кои…