ОАЕ ќе основа теренска болница во Газа

Претседателот на ОАЕ, Мохамед бин Зајед, им…

Русија и ОАЕ бараат итен состанок на…

Обединетите Арапски Емирати и Русија повикаа на…

БРИКС покани шест држави да бидат целосни…

Групата на земјите во развој БРИКС -…

(Видео) Новата година ја дочекаа и Обединетите…

Новогодишната ноќ во Дубаи беше прославена свечено,…

Владата “ќе штеди”: Делегацијата која ќе оди…

Владината делегација предводена од премиерот Димитар Ковачевски…

Цените на нафтата ќе достигнат невидени нивоа…

Министерот за енергетика на ОАЕ Сухејл ал-Мазруи…

Џонсон утре ќе ги посети ОАЕ за…

Британскиот премиер Борис Џонсон утре ќе отпатува во Обединетите…

(Видео) Експлозија во Абу Даби: Експлодирала плинска…

Тимовите за цивилна одбрана во Абу Даби,…

Обединетите Арапски Емирати спречија катастрофа: Пресретната и…

Обединетите Арапски Емирати пресретнаа балистичка ракета истрелана…