Советот за безбедност на ОН бара итни…

Советот за безбедност на ОН гласаше за…

ОН: Израелските напади на бегалскиот камп можат…

Канцеларијата за човекови права на Обединетите нации…

“Осудете ги злосторствата на Хамас”, порача израелскиот…

Амбасадорот на Израел во Обединетите нации стави…

Ковачевски објасни зошто Македонија не ја поддржа…

Премиерот Ковачевски денеска објасни зошто Република Македонија…

(Фото+видео) Албанци со знамиња на УЧК и…

Десетици Албанци од САД се собраа денеска…

Иранскиот претседател Раиси: Советот за безбедност е…

Иранскиот претседател Ибрахим Раиси изјави дека Советот…

На ООН ѝ се потребни 74 милиони…

Светската програма за храна на ОН има…

Заменик-шефот на Светската програма за храна на…

Хуманитарната ситуација во Газа е „страшна“, со…

Страдаат невините: ОН има јасни докази за…

Комисијата на Обединетите нации, која го следи…

Израелскиот амбасадор во ОН: Ова се воени…

Амбасадорот на Израел во Обединетите нации, Гилад…