Состанок на Советот за безбедност на ОН

На 6 јуни ќе се одржи состанок…

Побезбедни не сме биле: Албанија го презема…

Албанија на први јуни го презема едномесечното…

Предупредување од ОН: Украинската криза ќе предизвика…

Се предвидува дека бројот на луѓе во…

Сигурно веќе ме сметаат за предавник: Руски…

Висок руски дипломат поднесе оставка поради „крвавата,…

МНР на БиХ: ОН предолго немо гледаат…

Босанците и Херцеговците на денешен ден пред…

Податоците на ОН покажуваат дека 6,03 милиони…

Руската инвазија која започна на 24 февруари,…

Русија пред ОН претстави докази за злосторства…

Русија пред ОН претстави докази за злосторства…

Ни Лукашенко, ни Ердоган, Гутереш ќе ги…

Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш, денеска…

Обединетите нации изразија “длабока загриженост” за насилството…

Обединетите нации изразија „длабока загриженост” поради ескалацијата…

ОН соопшти: 5.1 милион Украинци ја напуштиле…

Високиот комесаријат за бегалци на ОН соопшти…