Обраќање на претседателот Пендаровски во Собранието на…

Претседателот Стево Пендаровски, утре, 19 декември 2023…

Се откажа обраќањето на Зеленски во романскиот…

Обраќањето на Зеленски во романскиот парламент кое…

Пендаровски им порача на Обединетите нации да…

Секоја година, во овој период, очите на…

Зеленски утре ќе се обрати пред пратениците…

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, утре преку видеопорака…

“Турнејата” продолжува: Зеленски ќе се обрати пред…

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски се очекува…

Зеленски се обрати и пред израелскиот парламент:…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска се обрати…

(Видео) Николоски: Почитувани пријатели, позади нас е…

Александар Николоски денеска на својот Фејсбук им…