ЕУ се наоружува: Унијата одвои дополнителни 200…

Европската комисија денеска усвои план за зајакнување…

Петровска започна консултации за процесот на трансформација…

Министерката за одбрана Славјанка Петровска почна широки…

ЕУ го одобри “Стратешкиот компас”: Унијата формира…

Во понеделникот, Европската унија го одобри Strategic…

(Видео) Кличко објави: Киев се подготвува за…

Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко, објави ново…

Дневен брифинг на Руското министерство за одбрана:…

Брифинг на официјалниот претставник на Министерството за…

Украина демантира дека Русите го освоиле Херсон

Украинското Министерство за одбрана ги демантираше информациите…

Љубовта кон татковината пред се: Млад брачен…

Само неколку часа по нивната венчавка на…

Славјанка е новата министерка за одбрана?

Новиот лидер на СДСМ и мандатар за…