(Фото) Ѓорѓиевски: Остануваме на терен сѐ до…

Невремето проследено со пороен дожд и град,…

(Фото)Арсовска и Ѓорѓиевски присуствуваа на роденден во…

Градоначалникот на Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски и…

Ѓорѓиевски: Кисела Вода ќе ги субвенционира сметките…

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски…

Жителите на Кисела Вода за првпат ќе…

Општина Кисела Вода за прв пат ќе…

(Фото) Ѓорѓиевски: После повеќе од половина век,…

Започнува изградбата на нова водоводна мрежа долга…

(Фото) Ѓорѓиевски: Кисела Вода, благодарам – Посебна…

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски…

Ѓорѓиевски ги повика музичките бендови да бидат…

Ги повикуваме музичките бендови да бидат дел…

(Фото) Се санира улицата “Јанко Мишиќ ”…

Општина Кисела Вода започна со санација на…

(Фото) Ѓорѓиевски на терен: Во соработка со…

На булеварот ,,Борис Трајковски” во населбата Пинтија,…

Градоначалникот Ѓорѓиевски го отвори меѓународниот детски фолклорен…

Градоначалникот Ѓорѓиевски вечерва, пред црквата „Св. Еремија“…