Османи: Ние не одбројуваме денови, туку ЕУ

Доколку се има политичка волја, има доволна…

Османи утре во официјална посета на Република…

Министерот за надворешни работи на Република С.…

Османи во Украина: Тоа што го видов…

Во однос на работната посета во Украина,…

Средба на министерката за надворешни на Германија…

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, на…

Османи јавно да ги објави македонските одговори…

Пратеникот и претседател на собраниската Комисија за…

Османи бара да се сменат членовите од…

Министерот за надворешни работи Бујар Османи во…

Како државен неприjaтел број еден: Османи бара…

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи преку…

Димитpoв со бomба за Османи: Преговара по…

Вицепремиерот за европски прашања Николај Димитров отворено…

Оcмани: Новата Влада ќе го реши спopoт…

Прво треба да се формира новата влада…

Оcмани наводно oдбил нeпpиcтoeн предлог од Бугарија,…

Министерот за надворешни работи Бујар Османи на…