Катар издејствува продолжување на примирјето за дополнителни…

Катар успешно преговараше за договор меѓу Израел…

Изpаел ослободи 39 палестински затвореници

Израелската затворска служба соопшти дека 39 палестински…

Нетанјаху му кажал на Бајден: Продолжуваме интензивно…

Премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху изјави дека…

Xамас ослободи заложник со руско државјанство како…

Палестинското радикално движење Хамас им предаде заложник…

Бајден: Мора да продолжиме со решение за…

Меѓународната заедница мора да ја „обнови својата…

Шпанија најверојатно еднострано ќе ја признае Палестина

Шпанија ќе донесе своја одлука доколку блокот…

Галант: По кратката пауза ќе следуваат интензивни…

Министерот за одбрана Јоав Галант вели дека…

Cкот Pитер: Xамаc ја добива битката во…

Најавениот прекин на огнот е благослов и…

Нетанјаху: Продолжуваме да војуваме до целосна победа!

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху им се обрати…

Србија се предомисли? Траен мир на Блискиот…

Првиот вицепремиер и министер за надворешни работи…