„ПУШТЕТЕ ГИ НЕКА УМРАТ“ Сериозни обвинувања за…

Патрик Валанс, главниот научен советник на владата…

Генералното собрание на ОН изгласа резолуција за…

Генералното собрание на ОН изгласа резолуција која…

Државен завод за ревизија откри: Министерството за…

Над 18,6 милиони евра се офајдиле приватните…

Бајден вели оваа пандемија не е завршена..

Оваа пандемија не е завршена. Денеска одбележуваме…

Ковид биланс: 370 новозаразени – 51 реинфекција

Министерството за здравство информира, согласно податоците од…

Досега во Македонија биле направени скоро ДВА…

Министерството за здравство информира, согласно податоците од…

Стивнува епидемијата: Имаме се помалку активни случаи

Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани…

Толку од чуварите пред трговските центри кои…

Комисијата за заразни болести препорача укинување на…

Двојно помалку починати од Ковид од претходната…

Минатата недела е забележано намалување од 45,6…

Ковид биланс: Бројот на ново-заразени падна под…

Министерството за здравство информира, согласно податоците од…